Mārupes novada PII
"Saimīte"

2024. gada 29 . maijā

Vārda dienas: Vilhelms, Vilis

DŽIMBAS DROŠĪBAS PROGRAMMA

DŽIMBAS 9 SOĻU DROŠĪBAS PROGRAMMA

Kopš 2016.gada “Saimītes” 6 gadnieku grupām tiek īstenota “Džimbas 9 soļu drošības programma”. Tas ir 9 nodarbību cikls, ar mērķi interaktīvā un bērniem saprotamā veidā izglītot bērnus un viņu vecākus, mazinot vardarbības risku šo bērnu dzīvē. Nodarbības galvenais varonis- roku lelle Džimba- kopā ar bērniem klausās stāstus, skatās filmiņas, dzied un iet rotaļās, tā sarežģītas un mulsinošas lietas top pasniegtas viegli un saprotami.

Šo programmu īsteno īpaši sagatavots nodarbību vadītājs – aģents. Džimbas aģents pirmsskolas izglītības iestādē “Saimīte” ir sociālais pedagogs Anda Daugule.

Programmā tiek apgūtas tēmas:

  1. nodarbība. Personiskā drošība attiecībās ar citiem cilvēkiem.
  2. nodarbība. Es esmu es.
  3. nodarbība. Esi uzmanīgs – esi drošs!
  4. nodarbība. Ja tev briesmas draud, sauc palīgā!
  5. nodarbība. Vispirms pasaki, tikai tad ej!
  6. nodarbība. Mans ķermenis ir tikai mans!
  7. nodarbība. Pieskārieni un noslēpumi.
  8. nodarbība. Drosme draudzēties.
  9. nodarbība. Mani nevar piemuļķot, jo esmu gudrs!

 

Savukārt 5 gadnieki mācās “Labas uzvedības skoliņā”, kurā pilnveido sadarbības un komunikācijas prasmes, attīsta empātiju un iejūtību citam pret citu, kā arī apgūt sociālās iemaņas dažādās dzīves situācijās (tiek veicināts pozitīvas uzvedības modelis, izspēlējot dažādas situācijas un diskutējot par tām).

Bērni apgūst ne tikai labas uzvedības noteikumus savstarpējās attiecībās, bet arī uzvedības modeļus citviet sabiedrībā – piemēram, teātrī vai operā. „Labas uzvedības skoliņā” bērni mācās arī draudzības un pieklājības „zelta likumus”, drošību uz ceļa, personīgās higiēnas noteikumus, veselīgu uzturu, galda kultūru un saskarsmes, uzvedības kultūru.

 

atpakaļ