Mārupes novada PII
"Saimīte"

2024. gada 29 . maijā

Vārda dienas: Maksis, Raivis, Raivo

Veselības un fiziskās aktivitātes mācību joma

Sporta nozīmīgums.

Fiziskā izglītība ietver sevī kustības un fiziskās prasmes, kas veicina personības attīstību, izmantojot fiziskās aktivitātes. Sabalansēts uzturs un pietiekama fiziskā aktivitāte ir pamats bērna veiksmīgai augšanai, attīstībai un veselībai. Vesels bērns jūtas priecīgs, apmierināts, grib kustēties un alkst apgūt jaunu informāciju.

Fiziskā aktivitāte ir nepieciešama visiem – no bērna līdz sirmgalvim. Regulāras fiziskās aktivitātes ir sevišķi nozīmīgas bērnu un pusaudžu vecumā, jo regulē ķermeņa masu un kaulu mineralizācijas procesu. Ja ir pietiekoša fiziskā aktivitāte bērnībā un tālāk pusaudžu gados, tad vēlāk jau pieaugušo vecumā tā ir garantija labai veselībai, (palīdzot izsargāties no tādām problēmām kā aptaukošanās, osteoporoze, sirds asinsvadu slimības, diabēts u. c.). Ja kustas vecāki, arī bērni ir daudz motivētāki kustībai, biežāk iesaistās dažādos sporta pasākumos.

Kopīgas fiziskās aktivitātes, vecākiem iedrošinot bērnus darboties, uzlabojot savstarpējās attiecības, sekmējot harmonisku personības attīstību un veselīga dzīvesveida paradumus ģimenē ilgtermiņā.

Mūsu iestādē fiziskās aktivitātes tiek organizētas gan iestādes teritorijā, gan ārpus tās. Tiek plānoti un organizēti dažādi sporta pasākumi visos gada laikos. Sadarbojoties gan ar iestādes mūzikas skolotājām un citiem kolēģiem, gan ar Salas sākumskolas pirmsskolas izglītības sagatavošanas grupu, gan arī ar Babītes sporta kompleksu.
Lai bērnus iedvesmotu un ieinteresētu brīvo laiku pavadīt kustībā, ikdienas nodarbībās kā arī sporta pasākumos tiek izmantoti gan tradicionāli, gan netradicionāli inventāri.

pirmsskolas izglītības sporta skolotāja Ieva Kronberga

 

atpakaļ