Mārupes novada PII
"Saimīte"

2023. gada 07 . jūnijā

Vārda dienas: Arnis, Gaida

3. Rakari

Grupa “Rakari”

Grupu ” Rakari” apmeklē bērni vecumā no 6 – 7 gadiem.

Rakaru grupu apmeklē zinātkāri, mīloši un mīlestību gatavi uzņemt un dot, atbalstoši….. 22 rakarīši. Savukārt Rakaru skolotāju pamatizturēšanos raksturo mīlestība un ticība labajam bērnā, ikvienā bērnā: kautrīgā un klusā, ašajā ziķerī un slēptā viltniekā, ikviens bērns nes vidē savu devumu, no kura var mācīties, izvērtēt un kuru rakari pieņem un mīl.

Rakaru pedagogs ir autoritāte un paraugs, kurš dod bērnam brīvību viņa attīstības ceļā, novēro bērnus, un māca bērnam to ko prasa likums atbilstoši bērna gatavībai uzņemt jauno, pedagogs prot interpretēt bērna darbošanos un izturēšanos un galvenais – ik dienas ir atvērts bērnu pārsteidzošajiem atklājumiem, un ir gatavs piedāvāt, papildināt bērnu atklājumus, lai tie nekad nebeigtos un bērnu vēlme izzināt un atklāt pieaugtu līdz ar viņa zināšanām.

Vēl Rakari zina, ka vide var veicināt, atbalstīt un iedrošināt, tādēļ Rakaros kopā ar vecākiem, kuri arī atbalsta savu bērnu izaugsmi un uzticas skolotājām, ir izveidots bagātīgs materiālu klāsts, kas bērniem ir brīvi pieejams, bērni savas idejas realizē materiālā, tādējādi attīstot savu loģisko domāšanu, trenējot rokas muskulatūru…… un sadarbojoties viens ar otru papildina un realizē savas idejas.

Ja bērns dzīvo draudzīgā ģimenē (grupā) un jūt, cik ļoti viņu mīl, viņš arī dzīvē iemācīsies atrast mīlestību. Un Rakaru pieaugušie: gan skolotāji, gan vecāki tic, ka mēs spēsim to sniegt saviem rakarīšiem un palīdzēsim to apgūt tiem, kas vēl tikai to mācās. UN Vēl rakarīši tic, ka ja kaut ko ļoti vēlas, tad mums visiem ir jāsadodas rokās un kopā mums tas izdosies!

 

atpakaļ