Mārupes novada PII
"Saimīte"

2024. gada 29 . maijā

Vārda dienas: Vilhelms, Vilis

Rādīt sākumlapā

Uz kompetenču pieeju balstīts mācību process “ Rakaros”

17.04.2019 16:14
P1230353

Pirmsskolas izglītības mērķis ir zinātkāri un dzīvespriecīgi bērni, kas dzīvi veselīgi un aktīvi, darbojoties ieinteresēti, ar aizrautību un prieku, līdzdarbojas. Radoši izpaužas, gūst pirmo pieredzi par sevi, citiem, apkārtējo pasauli un to savstarpējo mijiedarbību.

Balstoties uz jauno pieeju pirmsskolas izglītības saturā, mācību process ir vērsts uz līdzvērtīgu visu caurviju prasmju, izpratnes un pamatprasmju attīstību.

Sadarbība un līdzdalība ir vienas no jaunā mācību satura caurviju prasmēm, kas jāattīsta un jāpilnveido pirmsskolu beidzot. Lai šo prasmi veicinātu, sagatavošanas grupa “ Rakari” iestudēja teātra izrādi “ Kā Ņauva meklēja draugu”.

Saistot izrādi ar grupas dzīvi, bērniem tiek veicināta savstarpējā sadarbība, cieņa, līdzcietība, kā arī draudzība. Iepazīstot dažādos tēlus pasakā, katrs varēja izvēlēties sev tīkamāko. Bērniem, kuriem ir labas lasītprasmes, izvēlējās būt par pasakas stāstītājiem.

Veicinot  pašvadītu darbošanos, bērni patstāvīgi veica sagatavošanās darbus: tika pētīts viss par aktiera profesiju, teātra žanriem, skatuves iekārtojumu.

Nepieciešamos rekvizītus bērni gatavoja visa procesa garumā – izrādes atribūtiku, biļetes, uzrakstus, afišu, iekārtoja skatuvi.

P1230380 P1230362 P1230376

atpakaļ